Home Документація практики Аналіз плану виховної роботи
Аналіз плану виховної роботи PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
02.02.2010 20:00

Виховний план роботи складається з таких розділів:
1. Характеристика класу.
2. Загальні відомості про клас.
3. Мета і задачі виховної роботи.
4. Напрямки виховної роботи.
5. План сітка виховних заходів на І семестр
З першого розділу ми дізналися про кількість учнів в класі, кількість хлопчиків і дівчат, які стосунки склалися між ними. Всі учні класу здібні і можуть добре вчитися за умови, що систематично виконуватимуть домашні завдання і будуть уважні на уроках. Учні класу підтримують дружні відносини з паралельними класами та зі старшими класами.

У другому розділі розповідається про кожного учня взагалі: вік, соціальні показники учнів і т.д. Також дізналися, що колектив дуже дружній, але інколи трапляються сварки. В класі є діти зі слабким здоров’ям і фізичним вадами. Кожний учень в класі має свої обов’язки: член учкому, командир класу, замісник командиру, староста, голова учкому класу, організатори культмасової роботи, організації трудових операцій, організатор спортивно-масової роботи.

Із списку класу також дізнаємося про день народження кожного учня. В третьому розділі виховної роботи я дізнався про основні напрямки виховної роботи класного керівника, він постійно вивчає індивідуальні особливості учнів, їх інтереси. Вчитель допомагає учням в пізнанні себе, в вихованні позитивних рис характеру, волі, честі, поваги до старший, взаємодопомоги. Старається привити в учнів навички планування свого робочого тижня. Одним з основних напрямків роботи вчителя є те, щоб розвинути в учнів інтерес до навчання, сформувати уміння бачити прекрасне в природі, мистецтві людських взаємовідносинах.  Він надає допомогу в становленні класного самоврядування, самостійності учнів.
У четвертому розділі передбачене таке виховання: громадське, сімейне, воєнно-патріотичне, трудове, художньо-естетичне, моральне, екологічне, правове, забезпечення і укріплення психологічного і фізичного здоров’я дітей, формування здорового образу життя.
В п’ятому розділі конкретизовані всі ці розділи виховання, де по кожному розділі намічені якісь виховні заходи. Кожен тиждень проводиться виховна година на якій проводиться бесіда з учнями на різні тематики.
Розглянувши виховний план можна сказати, що вчитель постійно працює над створенням колективу та над розвитком кожного учня окремо. Я вважаю, що треба більше уваги приділяти роботі з батьками, яка допомагає в роботі кожного вчителя.